Dopravníky

 

Kompletní katalog destičkových a modulárních pásů

Stáhnout PDF

Komponenty k dopravníkům

Zjistit více

Kluzné profily

Stáhnout PDF

Kompletní katalog válečkových řetězů

Stáhnout PDF

Divize dopravníků a modulárních pásů

Od 1.9.2007 spolupracuje C+C servis, s.r.o s výrobcem válečkových řetězů a destičkových dopravníků Regina Catene Calibrate a společně s tuzemskými partnery zajišťuje komplexní dodávky buď kompletních dopravníků „na klíč“ resp. jejich náhradních dílů.

Za účelem maximální možné flexibility a podle požadavků zákazníků jsou postupně běžné komponenty drženy skladem v Českých Budějovicích.

Spolu s technologickými novinkami v oboru – zejména Kevlarovými destičkovými pásy – si C+C servis, s.r.o. udržuje letité zákazníky a získává mnoho nových díky poměru špičkové kvality k výjimečným dodacím podmínkám včetně cen.

Kevlarové dopravníky pro aplikace PET, nového skla resp. plechovek jsou revoluční převratnou záležitostí a tato technologie od roku ca. 1998 vytlačuje v celém světě standardní materiály jako je Acetal, Delrin (LW, LF , UP apod.), avšak i nerez pro některé aplikace. Pro firmu Regina Catene Calibrate jej vyrábí firma Dupont a je chráněn patentem.

Výhody těchto dopravníků jsou zejména:

- eliminace mazání resp. úplné odstranění jakéhokoli mazání (včetně suchého)

- podstatně nižší koeficient tření (až o 45%) proti LW, LF, nižší nároky na pohony, energetická úspora atd.

- podstatně delší životnost

- tišší chod

- eliminace prašnosti

- lepší chemické i mechanické vlastnosti proti veškerým běžným materiálům

- kompatibilita s dopravníky z jiných materiálů (lze přímo na sebe napojovat) – není třeba měnit kola, vedení atd.

- akceptovatelná cena

Nerezové destičkové dopravníky vynikají zejména odolností proti mechanickému opotřebení jako je typické „prodlužování“ dopravníků z důvodu nadměrného oděru čepů. Regina tento kvalitativní faktor přímo související se životností dopravníku řeší takto:

- Kromě magnetických řetězů jsou ve veškerých dopravnících standardně aplikovány čepy z austenitické oceli o tvrdosti ca. 43-46 Rcw

- Série PHD jsou vybaveny čepy z Martensitické oceli o tvrdosti až 53 Rcw. Tato vyspělá unikátní technologie je používána pouze u Reginy a zajišťuje maximální možnou oděruvzdornost čepů a tím výrazně prodlužuje životnost destičkového dopravníku.

Modulární pásy charakterizuje řada drobných vylepšení, od kompaktnosti styčné plochy pásu s přepravovaným produktem, eliminace náběhového radiu na kolo, snadná výměna čepů, vysoká životnost atd. Novinkou jsou zatáčkové modulární pásy resp. s ložiskem či trny proti bočnímu posuvu pásu při přechodu přepravovaného produktu „přes roh“ (do 90°). Některé modulární pásy jsou k dispozici z Kevlaru.

Mezi další technologicky zvládnuté záležitosti v oboru se řadí „prstové“ dopravníky se stupňovitou škálou tuhosti (okamžitého tlaku na přepravovaný produkt) či naopak jemnosti stisku tak, aby nedošlo k jeho deformaci.

Tyto a další „drobnosti“ řadí Reginu jako výrobce válečkových a destičkových řetězů mezi světovou špičku v oboru, jejichž zákazníky jsou mimo jiné firmy Tetrapack či KHS.

 

Vytvořili v: